Mi a lényeg: A Magyarságnak volt egy értékrendje, ami az ÉLET ÉRTÉKRENDJE:
1.) Életközpontú
2.) Közösségközpontú
3.) Természetközpontú.
Ez az amire az emberiségnek szüksége van, most hogy a fenntartható fejlődés életkérdéssé vált.
Egyháromság jelképe a magyar rovásírás Kettős kereszt. Mely szerepel a címerünkön is.
Egyetlen nép van a Világon amely egy tudományos bölcseleti rendszert tett fel a zászlajára, amely a Világegyetem teljeskörű lényegének a metafizikai bölcseleti rendszere. (Egyháromság, rovásírás GY= Kettőskereszt-> Magyar címer).
Ez a nemzeti jelképünk 7ezer évvel ezelőttig visszakövethető. Ez a nép úgy érezte, és azt is tudatta másokkal, hogy ő a Bölcsesség, a Bölcsek népe, a Világegyetem lényegének az ismerője. Annak a metaifizikai bölcseleti rendszernek, amely a felülmúlhatatlan tudás, és amelyet az ókorban úgy ismertek, hogy a Bölcsek Köve. A materialisták számára ezt egy kőnek gondolják, de nem azt jelenti. Hanem hogy tud gondolkodni, hogy mélyrehatóan tud gondolkodni, és a lényeget képes észrevenni.
Az élet bennünk is él. Ez a lényeg. Az egyháromság.
Kapcsolódó előadások e témában:
interjú Grandpierre Atillával 48 perc: https://www.youtube.com/watch?v=W4d94GPH170
Könyvbemutató (Ősi Magyarország) előadás részlet: 8 perc : https://www.youtube.com/watch?v=w7blH2CVvHw
Balról jobbra: az Egy zászlaja a 2005-ös csíksomlyói búcsún; a magyar nemzeti zászló a hármas hármasság jelképeivel; közepén a koronának három ága, mindegyik ágán három rügy, jelképezve a hármas hármasságot; a szkíta Egyháromság jelképe, jobb szélen a kettős kereszt, egyben az Életfa jelképe is. Kora: i. e. 7. század, lelőhelye: Litoj kurgán, a Don partján.